تظاهرات 'کمیته بین المللی حمایت از حقوق دراویش در ایران' با 'عفو بین الملل' در لندن

روز شنبه ۲۲ آبانماه ۱٣۸۹ خورشیدی - ۱٣ نوامبر ۲۰۱۰ میلادی - در اعتراض به نقض گستردۀ حقوق بشر در ایران حامیان و هواداران 'کمیته بین المللی حمایت از حقوق درویشان و دانشجویان در ایران' با همکاری سازمان عفو بین الملل از ساعت ١١ تا ١٦ در میدان ترافالگار شهر لندن جنب نشنال گالری  نمایش خیابانی "اهریمن پرستان" را به اجرا گذاشتند.

نمایش خیابانی با نام " مذهب" بطور سمبلیک تصویری از "جنایات رژیم اهریمنی" در ایران و "اشاعه خرافات" و "چاه پرستی" را  به معرض تماشای بینندگان گذاشت.

این نمایش با استقبال گسترده ای از سوی شهروندان و جهانگردان بریتانیایی همراه بود ؛ خصوصاً که در این برنامه همچون دفعات گذشته به نقض گستردۀ آزادی های مدنی در ایران و نقض حقوق تنوعهای قومی ، فرهنگی ، مذهبی و وضعیت زندانیان سیاسی پرداخته شده بود.

عکاس نمایش خیابانی "اهریمن پرستان" فوتوگراف نشریه ها و رسانه های بین المللی ، Stephen Burrows بود.

گزارش تکمیلی را اینجا بخوانید.


نمایشی با موضوع نبرد میان بندگان حق و پیروان شیطان در نمایش خیابانی "اهریمن پرستان"

 
در این برنامه علاوه بر نمایش جنایات  رژیم حاکمه در ایران ، هواداران و حامیان کمیته به جمع آوری امضا جهت ارائه به مجامع حقوق بشری و نظرخواهی از شهروندان این کشور در مورد "سرکوب ملّت ایران توسط اهریمن پرستان با نام مذهب" پرداختند.


شهروندان ، عابران و جهانگردان ضمن ابراز تألم و تأسف شدید نسبت به برخورد  تبعیضانه , سرکوبگرانه و خشونت طلبانه رژیم حاکمه در ایران با نام مذهب با مردم ایران همدردی و همدلی کردند.


"کمیتۀ بین المللی حمایت از حقوق درویشان و دانشجویان ایران" ، با جلب حمایت از نهادها و سازمانهای حقوق بشری با جدیت تمام خواستار توقف جنایات رژیم حاکمه در ایران با نام "مذهب" و پایان بخشیدن به اجرای احکام ناعادلانۀ سنگسار و اعدام و سرکوب آزادیهای مدنی مردم ایران است.

منبع اینساید آف ایران

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر